Léčivé mandaly

Mandaly

Mandala v překladu znamená magický kruh (původ slova - starobylý indický jazyk sanskrt). Hlavní charakteristiku tvoří kruh a bod ve středu kruhu. Kruh symbolizuje nekonečno, neustále se opakující pochody. Střed znázorňuje dokonalost a sjednocení. Buddhistické mandaly jsou považované za jakousi meditační pomůcku, která mnichům tvoří předlohu pro určitou vizualizaci. Také u nás se mandaly objevují v arbitráži oken kostelů a chrámů.

Mandala je v esoterickém pojetí stvořená bytost, která má jasný cíl a poslání. V našem technickém světě, to můžeme nazvat programem. S tímto programem komunikuje naše podvědomí a vytváří určité prožitky, které jsou slovy nesdělitelné. Vracíme se tedy zpět k vnímání přírody takové jaká je. Všechny bytosti v přírodě mají stejný komunikační jazyk, ať jsou to stromy, drahé kameny, byliny, energetická místa, bytosti (fyzické či mentální), všichni komunikují prostřednictvím pocitů. I tyto mandaly jsou malovány v tomto informačním poli.

Mandalou lze snadno a rychle získat pocit, který si přejeme mít a za jakých okolností jej chceme prožívat, ale i opačně vyzvednout informace, které jsou našemu vědomí utajené.

Astrologické mandaly, Energetická místa, Meditace, Obrazy, Ostatní

Ukázka tvorby mandaly